Team Building for Hybrid Teams

Atsirado naujas darbo standartas. Daugelis gali dirbti nuotoliniu būdu bent dalį laiko. Organizacijose, kuriose nuotolinis darbas yra galimas, vystosi hibridinė komandos struktūra. Hibridinė komanda – tai tokia komanda, kurioje dalis žmonių dirba iš namų, o kiti – iš vienos ar kelių lokacijų. Didelėse organizacijose hibridinės komandos dažnai yra sudarytos iš darbuotojų, kurie eina dirbti į ofisą, tačiau darbovietės gali būti skirtinguose miestuose, ar net skirtingose šalyse!

Šios komandos formavimo veiklos yra pritaikytos hibridinėms komandoms. Jos yra sukurtos taip, jog tie, kurie dirba vienoje fizinėje vietoje turėtų galimybę pasinaudoti visomis bendravimo akis į akį naudomis, net ir laikantis fizinio atstumo taisyklių. Jos taip pat specialiai sukurtos taip, kad įtrauktų vieną ar daugiau žmonių dirbančių iš kitos lokacijos, ar tai būtų atskiras ofisas, ar namai. Kai kuriais atvejais, jiems tenka skirtingos rolės ir atsakomybes, o kartais – tokios pat, tarsi jie visi būtų vienoje fizinėje erdvėje. Tokių veiklų nauda – pamėgdžiojama tikra hibridinės komandos situacija, tai puikus būdas sustiprinti ryšį, pasilinksminti bei pagerinti hibridinės komandos dinamiką.

Hibridinės komandos gali būti skirtingai lanksčios. Kai kurie darbuotojai turi visišką autonomiją nustatinėdami savo darbo valandas bei vietą. Visgi, įprasta praktika yra visai komanda dirbti panašiomis valandomis bei nustatytą dienų skaičių per savaitę ar mėnesį dirbti ofise.

Kad būtų efektyvios, hibridinės komandos turi būti vadovaujamos kompetentingų lyderių, kurie su komanda įtvirtina skaidrų įsitraukimo protokolą ir aiškias komunikacijos gaires. Bendra kultūra, komandos dinamika bei tokios žmogiškosios savybės kaip empatija labai padeda kuriant efektyvias hibridines komandas. Reguliarūs komandos susirinkimai vaizdo konferencijos platformose bei nuolatinė komunikacija žinutėmis yra itin svarbu puoselėjant bendradarbiavimą bei bendrą kūrybinį mąstymą. Jei yra galimybė, taip pat svarbu, jog komandos karts nuo karto galėtų susitikti gyvai vienoje vietoje.

Mes taip pat turime pasirinkimą greitų Ledlaužių ir aktyvatorių, kuriuos galite pasitelkti norėdami išlaikyti hibridinę komandą motyvuotą ir įsitraukusią. Susisiekite ir būsime labai laimingi galėdami pasidalinti savo idėjomis su jumis.

Ieškote ko nors kito? Išbandykite mūsų Komandos formavimo renginių paiešką.

Reikia patarimo priimant sprendimą? Sukurkime ką nors pritaikyto specialiai jūsų komandai pagal norimus rezultatus.

Susisiekite