Daugiafunkcinis bendradarbiavimas

Paskatinkite skirtingas pareigas ir kompetencijas turinčius komandos narius dirbti kartu siekiant bendro tikslo.

	cross functional cooperation

Vis daugiau įmonių skatina daugiafunkcinį bendradarbiavimą (angl. cross functional cooperation) ir net organizuoja savo verslą taip, kad šis suktųsi aplink daugiafunkcines komandas. Anksčiau pareigos buvo atliekamos tarpusavyje nebendradarbiaujant. Dabar, kai įmonės turi būti lanksčios ir priimti strateginius sprendimus sudėtingoje aplinkoje, reikalavimas, kad darbuotojai bendrautų ir bendradarbiautų siekiant padėti sklandžiai integruoti naujas sistemas ir procesus, tapo būtinu. Be to, daugiafunkcinis bendradarbiavimas rekomenduojamas kaip būdas, padedantis valdyti ir išvengti dėl pokyčių galinčių kilti konfliktų.

Kai skirtingus darbo stilius ir pareigas turintys žmonės susitinka, rezultatai gali būti novatoriški ir lemiantys pokyčius. Tyrimai rodo, kad, nepaisant teigiamo poveikio, daugelis daugiafunkcinių grupių yra neveiklios. Todėl būtina apibrėžti aiškią hierarchiją. Taip pat labai svarbu, kad visi suprastų įsitraukimo bei bendravimo taisykles. Vadovai turi aiškiai suprasti skirtumus tarp kooperacijos (angl. cooperation) ir bendradarbiavimo (angl. collaboration). Būtina sukurti dalijimosi kultūrą skiriant laiko per suplanuotus susitikimus vykstančiam bendradarbiavimui, kad asmenys tą išmoktų daryti gerai ir, suvokdami vertę, tai laikytų norma. Skatinkite darbuotojus dalintis istorijomis – tiek sėkmingomis, tiek nesėkmingomis. Venkite informacijos slėpimo, sukurdami specialią keitimosi žiniomis platformą, skatinančią tiek neoficialių, tiek oficialių idėjų patalpinimą į referencinę žinių bazę.

Į daugiafunkcinį bendradarbiavimą nukreipti patirtiniai verslo žaidimai ir komandos formavimo veiklos gali padėti įgyti bendradarbiavimo praktikos. Komandos formavimo pratimai, kurie skatina komandinį ryšį ir tinklų kūrimą, taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį mažinant atskirtį.

Peržiūrėkite susijusias populiarias programas.
Reikia pagalbos išsirenkant? Ieškote kažko kito?

Susisiekite

Susijusios klientų istorijos