Atsparumas

Atsparumas – tai gebėjimas ​greitai atsigauti ir judėti tolyn, net jei reikalai pasisuka netikėta linkme.

Resilience

Atsparumas – tai gebėjimas greitai atsigauti ir judėti tolyn, net jei reikalai pasisuka netikėta linkme. Nesvarbu, ar kliūčių atsirado dėl neveiksmingo planavimo ar dėl nekontroliuojamų aplinkybių, gebėjimas susidoroti su sudėtingomis situacijomis yra tai, kas leidžia siekti savo tikslų.

Vienas iš pirmų žingsnių ugdant atsparumo įgūdį yra situacijos pripažinimas ir savo jausmų atpažinimas. Tada galima pradėti vystyti strategijas, kurios padėtų susitvarkyti su neplanuotomis situacijomis.

Jau vien suvokimas, jog nevisada viskas vyksta pagal planą, padės pažvelgti į nedideles kliūtis paprasčiau. Visa tai – dalis mokymosi ir augimo. Jei nutinka kažkas, kam pamiršote pasiruošti, kitą kartą jau nebepamiršite. Juk mums neturi sektis viskas! Pripažinkite savo stiprybes ir pasiekimus, o į nesėkmes žiūrėkite kaip į būdą tobulėti. Tai padės augti ir pozityvumui bei optimizmui.

Svarbu nešvaistyti laiko ir energijos kaltinant kitus. Susikoncentruokite į tai, ką galite kontroliuoti. Nusiteikite optimistiškai ir judėkite pirmyn.

Įgysite atsparumą, kai gebėsite netikėtumus matyti kaip laikiną kliūtį, o ne nuolatinę būseną. Taip pat svarbu nuolatos sau priminti nusistatytą tikslą ir aistringai jo siekti.

Komandos lyderio pareiga – kiekviename asmenyje ugdyti pozityvų mąstymą, pasitikėjimą savimi ir savo minčių suvokimą. Skatinkite komandą nepriimti nesėkmių asmeniškai ir nekaltinti kitų. Vietoj to, sutelkite dėmesį į sprendimus bei pamokas.

Suorganizuokite komandos nariams galimybes stiprinti santykius, ugdyti empatiją ir matysite, jog jie vis labiau pasikliauna vienas kitu ir yra pasiryžę dirbti kartu, kad įveiktų kliūtis.

Peržiūrėkite susijusias populiarias programas.
Reikia pagalbos išsirenkant? Ieškote kažko kito?

Susisiekite