Catalyst Global Conference 2018

„Catalyst“ konferencija 2018

Paskelbta 2018-11-09 Esther Daniel

2018 m. lapkričio 4–8 d. „Catalyst“ tinklo nariai susirinko Pietų Afrikoje, kad paminėtų „Catalyst Global“ 30-ąsias metines. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 45 geriausios pasaulyje komandos formavimo įmonės iš 60 šalių. Konferencija, kurios pagrindinė tema buvo „Evoliucija“, vyko idealioje vietoje - „Kwa Maritane Bush Lodge“ viešbutyje, kuris įsikūręs Pilanesbergo nacionaliniame parke, ant dviejų milijardų metų senumo vulkano šlaitų. Šiame parke gyvena penki didieji Afrikos gyvūnai.

Konferencija prasidėjo linksma, planšete valdoma „Quickfire“ viktorina, kuri patikrino komandos formavimo specialistų žinias apie komandos formavimo sektoriaus istoriją ir paskatino juos pažvelgti į darbo praktikos ateitį bei komandos formavimo sektoriaus vaidmenį ateityje.

Catalyst Global Conference 2018

Pagrindinis pranešėjas, Quinton Coeteze, panaudojo įspūdingas istorijas apie Afrikos krūmynus, kad iliustruotų žmonių įgimtą potencialą. Quinton paragino konferencijos dalyvius apsvarstyti koreliaciją tarp jų verslo sėkmės ir jų gebėjimo atpažinti, pasinaudoti ir išnaudoti visas galimybes. Buvo pastebėta, kad ilgalaikius realius pokyčius pavieniams asmenims ir organizacijoms atneša ne tik finansinė sėkmė, bet ir įmonių savininkų sėkmės įvertinimas.

Žaidimifikacija ir technologijos taps vis svarbesnėmis patirtiniam mokymuisi.

Buvo pristatytos keturios naujos technologijomis pagrįstos komandos formavimo programos. „Infinite Loop“ programa, kurioje komandos naudojasi virtualios realybės VR ausinėmis siekiant išlaisvinti virtualiame pasaulyje įstrigusį paauglį, remiasi taupaus valdymo praktikos principais irnuolatinio tobulinimo koncepcija. Tikimasi, kad jau dabar klientams prieinama programa 2019 m. bus „Catalyst“ populiariausia prekė pasaulyje.

Kiti konferencijoje pristatyti technologiniai produktai: „Outbreak“, „Escape the Island“ ir „Red Alert“. Kiekviena programa pasižymi unikalia tema. Nors jos visos pasižymi bendra problemų sprendimo ir laiko valdymo tematika, jos akcentuoja skirtingus komandos formavimo aspektus.

Augantys hipertinklai (angl. hyper-connectivity) reikalauja tvirtesnių asmeninių socialinių ryšių.

Lubo Tomko iš Slovakijoje įsikūrusios „Extra Ordinary“ įmonės aktyviai dalyvavo galingoje emocinėje sesijoje apie ryšius (tinklus).

Buvo išbandyta dar viena komandos formavimo programa - „Integrity“. „Integrity“ koncentruojasi į vertybių praktikavimą, o ne jų skelbimą. Ši programa taip pat akcentuoja, kad formuojant stiprius ryšius , svarbu identifikuoti ir pasirinkti tai, kas yra teisinga, o ne greitus, smagius ar lengvus sprendimus.

Catalyst Global Conference 2018

Tuomet Slovėnijos kultūros ambasadorius ir pagrindinis pranešėjas, Miha Pogacnik, su savo smuiku konferencijos dalyvius pakvietė į muzikinę kelionę, priversdamas žmones pagalvoti apie įsitraukimą, motyvaciją, kūrybiškumą ir kompetenciją.

Buvo pripažinta, kad komandos formavimo pramonė atlieka svarbų vaidmenį kalbant apie darbuotojų įsitraukimą į veiklą ir jų gerą savijautą.

Norint sutelkti dėmesį ir sąmoningumą į konferencijų sesijas, dalyviams reikėjo atkurti „Catalyst“ populiarią sąmoningumo programą „ Meditainment“, kuri buvo atnaujinta kartu su „ WellMind Media “.

Tuomet pagrindinis pranešėjas, Fabio Tognetti, paskatino žmones ieškoti naujų būdų bendrauti, derėtis ir valdyti emocijas siekiant didesnio efektyvumo ir laimės gyvenime. Fabio yra Italijos emocinio mokymo akademijos įkūrėjas (angl. Emotional Training Academy).

Kita konferencijos svarbi tema ir „Catalyst“ tinklo nuolat akcentuojama vertybė - aukojimas. Pasaulinė iniciatyva „Buy1GIVE1“ apdovanojo „Catalyst Network“ už didžiausią poveikį ir kolektyvinį indėlį žmonėms ir bendruomenėms, kuriems reikia pagalbos.

Catalyst Global Conference 2018

Aukojimas ne pelno siekiančiai organizacijai sukelia didžiausią laimės jausmą davėjui, kai skatina socialinius ryšius.

Konferencijoje buvo pradėtos kelios naujos ĮSA komandos kūrimo veiklos. „Sole Responsibility“ programos dalyviai praktikavo komandinius įgūdžius, kurdami 3 dimensijų meno kūrinius iš perdirbtų guminių paplūdimio šlepečių. „Catalyst“ bendradarbiavo su „Ocean Sole“, kuri kasmet surenka 500 000 šlepečių iš Kenijos paplūdimių, kad ši programa taptų realybe.

Konferencija baigėsi komandos formavimo veikla - „Rags to Riches“. Dalyviai sukūrė milžinišką meno kūrinį iš savo nereikalingų drabužių. Visos gautos pajamos bus skirtos ne pelno siekiančioms organizacijoms Pietų Afrikoje.

„Didžiuojuosi, kad esu šios bendruomenės dalis. Nepaprastai nusimananti ir kultūriškai įvairi žmonių, kuriuos sieja bendras tikslas, grupė. Iš konferencijos išėjau pasikrovęs teigiama energija, nes mūsų sektorius gali daryti didelį poveikį asmenims ir įmonėms visame pasaulyje. „Catalyst Global“ generalinis direktorius, Guy Baker.
Mūsų darbas išaugo nuo renginių, padedančių formuoti komandą, organizavimo iki tapimo pokyčių agentais ir komandos formavimo palengvinimo (tai būtina šiandieniniame verslo pasaulyje siekiant užtikrinti augimą, gerovę ir darbuotojų gerą savijautą). Konferencija patvirtino, kad išlaikome savo pranašumą, aktualumą, ir tai, kad mūsų produktų ir paslaugų paklausa ir toliau augs. Ateitis yra kupina iššūkių!“ Gerry Skerritt, „Dream Team“, Pietų Afrika

Esther Daniel

„Catalyst Global“ partnerių įtraukimo strategijų vadovė

Organizacinio veiksmingumo užtikrinimas per tinklo partnerių įtraukimo strategijas.

Visos tinklo naujienos